Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL216259332E3
MAL216259332E3
Part No.:
MAL216259332E3
Datasheet:
ShinYuaMAL216259332E3.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP
Series:
162 PLL-PW
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
53mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
4.81 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
40 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
1.575 Dia (40.00mm)
Height-Seated(Max):
2.165 (55.00mm)