Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL216259681E3
MAL216259681E3
Part No.:
MAL216259681E3
Datasheet:
ShinYuaMAL216259681E3.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 100V SNAP
Series:
162 PLL-PW
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
167mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.9 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
109 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
1.772 (45.00mm)