Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL216342681E3
MAL216342681E3
Part No.:
MAL216342681E3
Datasheet:
ShinYuaMAL216342681E3.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Series:
163 PLL-PW
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
237mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.09 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
185 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
1.575 Dia (40.00mm)
Height-Seated(Max):
1.772 (45.00mm)