Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL216348331E3
MAL216348331E3
Part No.:
MAL216348331E3
Datasheet:
ShinYuaMAL216348331E3.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 385V SNAP
Series:
163 PLL-PW
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
385 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
360mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.84 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
280 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
1.575 Dia (40.00mm)
Height-Seated(Max):
1.772 (45.00mm)