Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL216353681E3
MAL216353681E3
Part No.:
MAL216353681E3
Datasheet:
ShinYuaMAL216353681E3.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP
Series:
163 PLL-PW
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
182mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.59 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
133 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
1.575 Dia (40.00mm)
Height-Seated(Max):
2.165 (55.00mm)