Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL219336151E3
MAL219336151E3
Part No.:
MAL219336151E3
Datasheet:
MAL219336151E3.pdf
Description:
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
570mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.13 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
1.695 A @ 10 kHz
Impedance:
330 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.181 Dia (30.00mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)