Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL219359331E3
MAL219359331E3
Part No.:
MAL219359331E3
Datasheet:
MAL219359331E3.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 500V SNAP
Packaging:
Box
Series:
193 PUR-SI
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
500 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
430mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.06 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
3.09 A @ 10 kHz
Impedance:
320 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.850 (47.00mm)