Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL219836271E3
MAL219836271E3
Part No.:
MAL219836271E3
Datasheet:
ShinYuaMAL219836271E3.pdf
Description:
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP
Capacitance:
270 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
354mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
15000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.95 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
263 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.181 Dia (30.00mm)
Height-Seated(Max):
1.850 (47.00mm)