Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL219857471E3
MAL219857471E3
Part No.:
MAL219857471E3
Datasheet:
ShinYuaMAL219857471E3.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
203mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
15000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.73 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
175 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
2.047 (52.00mm)