Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL219866271E3
MAL219866271E3
Part No.:
MAL219866271E3
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaMAL219866271E3.pdf
Description:
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP
Packaging:
Bulk
Series:
198 PHR-SI
ProductStatus:
Active
Capacitance:
270 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
354mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
15000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
1.93 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
263 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.260 (32.00mm)