Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL224638681E3
MAL224638681E3
Part No.:
MAL224638681E3
Datasheet:
MAL224638681E3.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.05 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
2.1 A @ 100 kHz
Impedance:
41 mOhms
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)