Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL225034682E3
MAL225034682E3
Part No.:
MAL225034682E3
Datasheet:
ShinYuaMAL225034682E3.pdf
Description:
CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL
Series:
250 RMI-V
Capacitance:
6800 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Audio, Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
2.196 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
2.89 A @ 100 kHz
Impedance:
19 mOhms
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.630 Dia (16.00mm)
Height-Seated(Max):
1.319 (33.50mm)