Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL225099618E3
MAL225099618E3
Part No.:
MAL225099618E3
Datasheet:
ShinYuaMAL225099618E3.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 25V SMD
Series:
250 RMI-V
Tolerance:
±20%
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Audio, Automotive
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
0.866 (22.00mm)
SurfaceMountLandSize:
0.748 L x 0.748 W (19.00mm x 19.00mm)