Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL250034332E3
MAL250034332E3
Part No.:
MAL250034332E3
Datasheet:
ShinYuaMAL250034332E3.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 420V SCREW
Packaging:
Bulk
Series:
500 PGP-ST
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
420 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
33mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
24.6 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
24 mOhms
LeadSpacing:
1.122 (28.50mm)
Size/Dimension:
2.559 Dia (65.00mm)
Height-Seated(Max):
4.358 (110.70mm)