Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL250076153E3
MAL250076153E3
Part No.:
MAL250076153E3
Datasheet:
ShinYuaMAL250076153E3.pdf
Description:
CAP ALUM 15000UF 20% 400V SCREW
Packaging:
Bulk
Series:
500 PGP-ST
Capacitance:
15000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
9mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
63.7 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
8 mOhms
LeadSpacing:
1.252 (31.80mm)
Size/Dimension:
3.543 Dia (90.00mm)
Height-Seated(Max):
8.795 (223.40mm)