Taiyo Yuden MBASU063SCG0R6CFNA01
MBASU063SCG0R6CFNA01
Part No.:
MBASU063SCG0R6CFNA01
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
MBASU063SCG0R6CFNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.6PF 50V C0G/NP0 0201
  • Related Categories
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Capacitance:
0.6 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)