KYOCERA AVX MC02YC104KAA
MC02YC104KAA
Part No.:
MC02YC104KAA
Datasheet:
ShinYuaMC02YC104KAA.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 16V X7R AXIAL
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
16V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.051 W, 0.039 T x 0.098 L (1.30mm x 1.00mm x 2.50mm)