Brady Corporation MC-1000-427
MC-1000-427
Part No.:
MC-1000-427
Manufacturer:
Brady Corporation
Category:
Labels, Labeling
Package:
Datasheet:
MC-1000-427.pdf
Description:
LABEL 1 W X 25' L CLR/WH
Packaging:
Bulk
Series:
M
ProductStatus:
Active
LabelType:
Self Laminating
LabelSize:
1.00 W x 25.0' L (25.4mm x 7.6m)
Color:
White, Transparent
Material:
Vinyl
Category:
Labels, Labeling
Datasheet:
ShinYuaMC-1000-427.pdf
1. How to order MC-1000-427 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MC-1000-427 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MC-1000-427?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MC-1000-427.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series M M M M M
ProductStatus Active Active Active Active Active
LabelType Self Laminating Self Laminating Self Laminating Self Laminating Self Laminating
LabelSize 1.00 W x 25.0' L (25.4mm x 7.6m) 1.00 W x 25.0' L (25.4mm x 7.6m) 1.00 W x 25.0' L (25.4mm x 7.6m) 1.00 W x 25.0' L (25.4mm x 7.6m) 1.00 W x 25.0' L (25.4mm x 7.6m)