Taiyo Yuden MCASU063SCG5R2DFNA01
MCASU063SCG5R2DFNA01
Part No.:
MCASU063SCG5R2DFNA01
Datasheet:
MCASU063SCG5R2DFNA01.pdf
Description:
CAP CER 5.2PF 50V C0G/NP0 0201
Capacitance:
5.2 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)