Taiyo Yuden MCASU063SCG5R8DFNA1J
MCASU063SCG5R8DFNA1J
Part No.:
MCASU063SCG5R8DFNA1J
Datasheet:
MCASU063SCG5R8DFNA1J.pdf
Description:
CAP CER 5.8PF 50V C0G/NP0 0201
Capacitance:
5.8 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)