Monolithic Power Systems Inc. MEZDPD3603A-856D
MEZDPD3603A-856D
Part No.:
MEZDPD3603A-856D
Manufacturer:
Monolithic Power Systems Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
12-DIP Module
Datasheet:
ShinYuaMEZDPD3603A-856D.pdf
Description:
DC DC CONVERTER
  • Related Categories
Package/Case:
12-DIP Module
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Non-Isolated PoL Module
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input(Min):
4.5V
Voltage-Input(Max):
36V
Voltage-Output1:
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Current-Output(Max):
Power(Watts):
Voltage-Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.91 L x 0.63 W x 0.35 H (23.0mm x 16.0mm x 9.0mm)