CreeLED, Inc. MHBAWT-0000-000F0UC240H
MHBAWT-0000-000F0UC240H
Part No.:
MHBAWT-0000-000F0UC240H
Manufacturer:
CreeLED, Inc.
Category:
LED Lighting - White
Package:
2020 (5050 Metric)
Datasheet:
ShinYuaMHBAWT-0000-000F0UC240H.pdf
Description:
LED XLAMP 4000K WHITE 18V SMD
  • Related Categories
Package/Case:
2020 (5050 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Xlamp® MHB-A
ProductStatus:
Active
Color:
White, Neutral
CCT(K):
4000K 2-Step MacAdam Ellipse
Flux@85°CCurrent-Test:
458lm (440lm ~ 475lm)
Flux@25°CCurrent-Test:
Current-Test:
240mA
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
18V
Lumens/Watt@Current-Test:
106 lm/W
CRI(ColorRenderingIndex):
90
Current-Max:
350mA