Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKP1839056631
MKP1839056631
Part No.:
MKP1839056631
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Film Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaMKP1839056631.pdf
Description:
CAP FILM 56PF 1% 630VDC AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
MKP1839
ProductStatus:
Active
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±1%
VoltageRating-AC:
250V
VoltageRating-DC:
630V
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.197 Dia x 0.433 L (5.00mm x 11.00mm)