Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKP1839110631
MKP1839110631
Part No.:
MKP1839110631
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaMKP1839110631.pdf
Description:
CAP FILM 100PF 1% 630VDC AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
MKP1839
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±1%
VoltageRating-AC:
250V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Size/Dimension:
0.236 Dia x 0.433 L (6.00mm x 11.00mm)