Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKP1839447631
MKP1839447631
Part No.:
MKP1839447631
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaMKP1839447631.pdf
Description:
CAP FILM 0.47UF 1% 630VDC AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
MKP1839
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±1%
VoltageRating-AC:
250V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Size/Dimension:
0.591 Dia x 1.240 L (15.00mm x 31.50mm)