Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKP1839522161G
MKP1839522161G
Part No.:
MKP1839522161G
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaMKP1839522161G.pdf
Description:
CAP FILM 2.2UF 1% 160VDC AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
MKP1839
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±1%
VoltageRating-AC:
100V
VoltageRating-DC:
160V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Size/Dimension:
0.512 Dia x 1.240 L (13.00mm x 31.50mm)