Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKP18424124000
MKP18424124000
Part No.:
MKP18424124000
Package:
Axial, Can
Datasheet:
ShinYuaMKP18424124000.pdf
Description:
CAP FILM 0.12UF 400VAC AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial, Can
Packaging:
Bulk
Series:
MKP1842
Capacitance:
0.12 µF
Tolerance:
VoltageRating-AC:
400V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C