Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKP18424154000
MKP18424154000
Part No.:
MKP18424154000
Package:
Axial, Can
Datasheet:
ShinYuaMKP18424154000.pdf
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 400VAC AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial, Can
Packaging:
Bulk
Series:
MKP1842
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
400V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.551 Dia x 1.240 L (14.00mm x 31.50mm)