Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKP1845410104
MKP1845410104
Part No.:
MKP1845410104
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaMKP1845410104.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 5% 1KVDC AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
MKP1845
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
600V
VoltageRating-DC:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Size/Dimension:
0.610 Dia x 1.339 L (15.50mm x 34.00mm)