Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKP1845468404
MKP1845468404
Part No.:
MKP1845468404
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaMKP1845468404.pdf
Description:
CAP FILM 0.68UF 5% 400VDC AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
MKP1845
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
220V
VoltageRating-DC:
400V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Size/Dimension:
0.689 Dia x 1.339 L (17.50mm x 34.00mm)