Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKP385439125JKI2B0
MKP385439125JKI2B0
Part No.:
MKP385439125JKI2B0
Datasheet:
ShinYuaMKP385439125JKI2B0.pdf
Description:
CAP FILM 0.39UF 5% 1.25KVDC RAD
Packaging:
Bulk
Series:
MKP385
Capacitance:
0.39 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
450V
VoltageRating-DC:
1250V (1.25kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.240 L x 0.709 W (31.50mm x 18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.102 (28.00mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)