Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKT1813610016M
MKT1813610016M
Part No.:
MKT1813610016M
Datasheet:
ShinYuaMKT1813610016M.pdf
Description:
CAP FILM 10UF 20% 100VDC AXIAL
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
63V
VoltageRating-DC:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Size/Dimension:
0.650 Dia x 1.240 L (16.50mm x 31.50mm)