Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKT1813610064R
MKT1813610064R
Part No.:
MKT1813610064R
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaMKT1813610064R.pdf
Description:
CAP FILM 10UF 5% 63VDC AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
MKT1813
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
40V
VoltageRating-DC:
63V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Size/Dimension:
0.571 Dia x 1.240 L (14.50mm x 31.50mm)