Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKT1822547064
MKT1822547064
Part No.:
MKT1822547064
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaMKT1822547064.pdf
Description:
CAP FILM 4.7UF 5% 63VDC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Series:
MKT1822
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
40V
VoltageRating-DC:
63V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Size/Dimension:
1.043 L x 0.335 W (26.50mm x 8.50mm)
Height-Seated(Max):
0.650 (16.50mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)