WIMA MKY22W32205I00KSSD
MKY22W32205I00KSSD
Part No.:
MKY22W32205I00KSSD
Manufacturer:
WIMA
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaMKY22W32205I00KSSD.pdf
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 300VAC RAD
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
300V
VoltageRating-DC:
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.043 L x 0.433 W (26.50mm x 11.00mm)
Height-Seated(Max):
0.827 (21.00mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)