Taiyo Yuden MLAST063SB7222KFNA01
MLAST063SB7222KFNA01
Part No.:
MLAST063SB7222KFNA01
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
MLAST063SB7222KFNA01.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 25V X7R 0201
  • Related Categories
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)