Stackpole Electronics Inc MLF14BTC10K0
MLF14BTC10K0
Part No.:
MLF14BTC10K0
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
MELF, 0204
Datasheet:
ShinYuaMLF14BTC10K0.pdf
Description:
RES 10K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
  • Related Categories
Package/Case:
MELF, 0204
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
MLF
ProductStatus:
Active
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thin Film
Features:
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.055 Dia x 0.138 L (1.40mm x 3.50mm)