Stackpole Electronics Inc MLFA1FTC33K0
MLFA1FTC33K0
Part No.:
MLFA1FTC33K0
Datasheet:
ShinYuaMLFA1FTC33K0.pdf
Description:
RES 33 KOHM 1% 1W MELF 0207
Resistance:
33 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.087 Dia x 0.232 L (2.20mm x 5.90mm)