Stackpole Electronics Inc MLFA25FTC200K
MLFA25FTC200K
Part No.:
MLFA25FTC200K
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
MELF, 0204
Datasheet:
ShinYuaMLFA25FTC200K.pdf
Description:
RES 200 KOHM 1% 2/5W MELF 0204
  • Related Categories
Package/Case:
MELF, 0204
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
MLFA
ProductStatus:
Active
Resistance:
200 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.4W, 2/5W
Composition:
Metal Film
Features:
Automotive AEC-Q200
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.055 Dia x 0.138 L (1.40mm x 3.50mm)