Stackpole Electronics Inc MLFA25FTC3K30
MLFA25FTC3K30
Part No.:
MLFA25FTC3K30
Datasheet:
ShinYuaMLFA25FTC3K30.pdf
Description:
RES 3.3 KOHM 1% 2/5W MELF 0204
Resistance:
3.3 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.4W, 2/5W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.055 Dia x 0.138 L (1.40mm x 3.50mm)