Stackpole Electronics Inc MLFA25FTC6K80
MLFA25FTC6K80
Part No.:
MLFA25FTC6K80
Datasheet:
ShinYuaMLFA25FTC6K80.pdf
Description:
RES 6.8 KOHM 1% 2/5W MELF 0204
Resistance:
6.8 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.4W, 2/5W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.055 Dia x 0.138 L (1.40mm x 3.50mm)