Cornell Dubilier Electronics (CDE) MLP132M150EB0A
MLP132M150EB0A
Part No.:
MLP132M150EB0A
Datasheet:
ShinYuaMLP132M150EB0A.pdf
Description:
CAP ALUM 1300UF 20% 150V FLATPCK
Capacitance:
1300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
150 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
143mOhm
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
LeadSpacing:
1.000 (25.40mm)
Size/Dimension:
3.000 L x 1.750 W (76.20mm x 44.45mm)
Height-Seated(Max):
0.500 (12.70mm)