Cornell Dubilier Electronics (CDE) MLS383M010EB1D
MLS383M010EB1D
Part No.:
MLS383M010EB1D
Datasheet:
ShinYuaMLS383M010EB1D.pdf
Description:
CAP ALUM 38000UF 20% 10V FLATPCK
Capacitance:
38000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
31mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
RippleCurrent@LowFrequency:
31.5 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
33.8 A @ 20 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
1.000 (25.40mm)
Size/Dimension:
3.000 L x 1.750 W (76.20mm x 44.45mm)
Height-Seated(Max):
0.500 (12.70mm)