Cornell Dubilier Electronics (CDE) MLS821M200EB0D
MLS821M200EB0D
Part No.:
MLS821M200EB0D
Datasheet:
ShinYuaMLS821M200EB0D.pdf
Description:
CAP ALUM 820UF 20% 200V FLATPACK
Series:
MLS
Capacitance:
820 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
172mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Polarization:
Polar
RippleCurrent@LowFrequency:
7.7 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
10 A @ 20 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
1.000 (25.40mm)
Size/Dimension:
3.000 L x 1.750 W (76.20mm x 44.45mm)
Height-Seated(Max):
0.500 (12.70mm)