Cornell Dubilier Electronics (CDE) MLSG681M200EB0C
MLSG681M200EB0C
Part No.:
MLSG681M200EB0C
Datasheet:
ShinYuaMLSG681M200EB0C.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 200V FLATPACK
Series:
MLSG Flatpack
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Polarization:
Polar
LeadSpacing:
1.000 (25.40mm)
Size/Dimension:
3.000 L x 1.750 W (76.20mm x 44.45mm)
Height-Seated(Max):
0.500 (12.70mm)