Cornell Dubilier Electronics (CDE) MLSG932M020JH0C
MLSG932M020JH0C
Part No.:
MLSG932M020JH0C
Datasheet:
ShinYuaMLSG932M020JH0C.pdf
Description:
CAP ALUM 9300UF 20% 20V FLATPACK
Series:
MLSG Slimpack
Capacitance:
9300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
20 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
54mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Polarization:
Bi-Polar
RippleCurrent@LowFrequency:
12.3 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
12.6 A @ 20 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.500 (12.70mm)
Size/Dimension:
2.500 L x 1.000 W (63.50mm x 25.40mm)
Height-Seated(Max):
0.500 (12.70mm)