TDK Corporation MLZ1608A2R2WT000
MLZ1608A2R2WT000
Part No.:
MLZ1608A2R2WT000
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
MLZ1608A2R2WT000.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 500MA 250MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
MLZ
ProductStatus:
Active
Type:
Multilayer
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
500 mA
Current-Saturation(Isat):
130mA
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
250mOhm
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
120MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
10 MHz