TDK Corporation MLZ1608E100MT000
MLZ1608E100MT000
Part No.:
MLZ1608E100MT000
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaMLZ1608E100MT000.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 40MA 900 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
MLZ
ProductStatus:
Not For New Designs
Type:
Multilayer
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
40 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
900mOhm
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
30MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
2 MHz