TDK Corporation MLZ2012A3R3WT000
MLZ2012A3R3WT000
Part No.:
MLZ2012A3R3WT000
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
MLZ2012A3R3WT000.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 450MA 340MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
450 mA
Current-Saturation(Isat):
200mA
DCResistance(DCR):
340mOhm
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
90MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
10 MHz