Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMA02040C4701FB300
MMA02040C4701FB300
Part No.:
MMA02040C4701FB300
Datasheet:
ShinYuaMMA02040C4701FB300.pdf
Description:
RES SMD 4.7K OHM 1% 0.4W 0204
Resistance:
4.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.4W, 2/5W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm)